کلینیک تغذیه

این کلینیک یکی از توانمند ترین کلینیکهای رژیم درمانی در کشور می باشد که با داشتن متخصصین و کارشناسان تغذیه مجرب و کارآزموده و با استفاده از بهترین و مجهز ترین دستگاهها ، رژیم درمانی در زمینه های مختلف از جمله موارد ذیل را انجام می دهد:

اختلالات وزن، بررسی رشد کودکان، انواع دیابت، بیماریهای کلیوی و دیالیزی، بیماریهای گوارشی ، دورانهای شیردهی و بارداری، رژیم درمانی در افراد با چربی خون بالا، بیماران کبدی، بیماران با فشارخون بالا و بیماریهای قلبی عروقی سلامت استخوان، و رژیم درمانی در اختلالات مادرزادی متابولیکی مانند فنیل کتونوری و سلیاک .

کلینیک چکاپ تغذیه 

هم چنین مراجعه کنندگان به کلینیک تغذیه می توانند در این کلینیک ، چکاپ کامل تغذیه نیز انجام دهند یعنی وضعیت تغذیه ای خود را از 9 جنبه مورد بررسی قرار دهند که شامل موارد زیر می باشد:

 1. آزمایش خون و آزمایشات تخصصی تغذیه،
 2. اندازه گیری سن عروقی 
 3. اندازه گیری میزان دریافت غذایی
 4. آزمایش تراکم استخوان
 5. اندازه گیری میزان سوخت و ساز پایه
 6. اندازه گیری ترکیبات بدن 
 7. اندازه گیری چربی داخل شکمی و زیر پوست شکم
 8. اندازه گیری نوسانات فشار خون در طول شبانه روز 
 9. اندازه گیری میزان فعالیت بدنی در طول روز

چکاپ تغذیه برای تمام آقایان بالای 15 سال و خانمهای بالای 13 سال قابل انجام است.خانمهای باردار و شیرده مجاز به انجام تستهای چکاپ تغذیه نمی باشند.کلینیک تخصصی تغذیه بیمارستان رضوی تنها کلینیک تغذیه در کشور می باشد که با داشتن جدیدترین و مجهزترین امکانات، چکاپ تغذیه در سطح فوق را برای مراجعین انجام می دهد.

کلینیک کن Ken

در کنار فعالیتهای جدید و به روز فوق در زمینه تغذیه ، رژیم کاهش وزن کن KEN ، جدید ترین روش کاهش وزن در جهان می باشد که برای اولین بار در ایران و در بیمارستان رضوی راه اندازی شده است. این نوع درمان، یک روش منحصر به فرد درمانی برای کاهش وزن در افراد چاق و دارای اضافه وزن می باشد که انتظار می رود در مدت 10 روز بین 6 الی 8 درصد از وزن بدن کاسته شود. تاثیر این رژیم در کاهش وزن می تواند در حد عمل جراحی چاقی و بالون معده، بدون عوارض عملهای نامبرده باشد.

بعد از ارزیابی اولیه پزشکی توسط متخصص تغذیه، یک لوله بسیار نازک ( به قطر 2 میلی متر ) از طریق بینی وارد معده می شود.این لوله به مدت 6 یا 10 روز باقی می ماند. در این مدت یک رژیم غذایی – دارویی مخصوص از طریق پمپ تغذیه ای و کیسه غذایی مستقیما وارد معده شما می شود. خوردن هر نوع غذای دیگر به غیر از چای و آب در این دوره ممنوع است.

کلیه افراد بالای 14 سال که نیاز به کاهش وزن سریع به دلیل مسائل زیبایی ، تناسب اندام و یا بیماری همانند آمادگی برای برخی اعمال جراحی مثل دیسک کمر یا تعویض مفصل زانو دارند، می توانند تحت این رژیم درمانی کاهش وزن قرار گیرند.

همچنین این روش درمان کاهش وزن، میتواند در کنترل و حتی درمان افراد ی که مبتلا به بیماریهای قلبی-عروقی ، فشار خون،دیابت، افزایش چربی خون و کبد چرب هستند موثر باشد.

بعد از 6 یا 10 روز لوله تغذیه ای خارج می شود و فرد تحت رژیم غذایی ساده و عادی تثبیت وزن قرار می گیرد.در صورت نیاز به کاهش وزن بیشتر و با تایید پزشک متخصص ، این دوره بعد از 10 روز می تواند دوباره تکرار شود. در ضمن این روش نیاز به بستری شدن ندارد.

لیست تجهیزات کلینیک تغذیه 

 1. آنالیزوره اندازه گیری ترکیبات بدن 
 2. آنالیزور اندازه گیری ترکیبات بدن اطفال
 3. آنالیزور اندازه گیری ترکیبات بدن در بخش و بیمار بستری
 4. ترازوی دیجیتال اطفال
 5. ترازوی ویلچری
 6. دستگاه اسفیگموکر جهت اندازه گیری ولاسیتی جریان خون 
 7. دستگاه اکسیلیرومتر جهت اندازه گیری فعالیت بدنی
 8. دستگاه فیت میت جهت اندازه گیری سوخت و ساز پایه 
 9. دستگاه وایسکن جهت اندازه گیری چربی شکمی
 10. پمپ و تجهیزات مربوط به لاغری KEN 
 11. هولتر فشارخون
 12. ترازوی اندازه گیری وزن بیمار با تخت

تماس با کلینیک تخصصی تغذیه 

آدرس : مشهد، بزرگراه آزادی بعد از پل قائم، بیمارستان رضوی، ساختمان فاز یک، طبقه همکف 

تلفن :36004549-51-0098 

ایمیل: nutrition@razavihospital.com

پزشکان

ما یک تیم عالی از پزشکان ماهر، بسیار با تجربه و با انگیزه فوق العاده داریم. ما برای انتظارات .، نیازها و استانداردهای شما تلاش می کنیم. با پزشکان ما در اینجا ملاقات کنید
دکتر محسن نعمتی

دکتر محسن نعمتی

متخصص تغذیه

دکتر محمد صفریان

دکتر محمد صفریان

متخصص تغذیه