آمار مرگ و میر دوره نوزادی با مرگ افراد بالای 70 سال برابری می‌کند

آمار مرگ و میر دوره نوزادی با مرگ افراد بالای 70 سال برابری می‌کند
مدیرعامل بیمارستان رضوی گفت: آمار مرگ و میر دوره نوزادی با مرگ افراد بالای 70 سال برابری می‌کند.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی، دکتر رضا سعیدی در حاشیه سمینار علمی یک روزه «احیاء نوزادان» در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: احیاء نوزادان در ساعات اولیه تولد آن‌ها نقش فراوانی در سلامت نوزاد و آینده وی در دوران کودکی و نیز کاهش مرگ و میر و عوارض بلندمدت دارد.
وی اظهار کرد: نوزادان یکی از اقشار جامعه هستند که بسیار در معرض خطرهای سلامتی بوده و بیشترین‌ مرگ و میرها در این گروه در یک ماهه اول تولد رخ می‌دهد.
وی افزود: احیاء در ساعت اولیه تولد نقش بسایزی در سلامت نوزاد و آینده کودک و نیز کاهش مرگ و میر و عوارض نوزادان دارد و توصیه ما به والدین مراقبت کامل در دوران بارداری و انجام آزمایش‌ها، تست‌ها و نمونه‌گیری‌های لازم بوده تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی بلافاصله درمان لازم توسط پزشکان صورت پذیرد و نوزاد با مشکلی مواجه نباشد.
مدیرعامل بیمارستان رضوی با بیان اینکه سمینارهای دوره‌ای در حوزه درمان بیماری‌های نوزادان سالانه در این مرکز درمانی برگزار می‌شود، اذعان کرد: بیمارستان رضوی از ابتدای تأسیس تاکنون موفق به برگزاری بیش از 260 کنگره‌ تخصصی و علمی موضوعات مختلف شده که یکی از آن‌ها که به صورت سالانه برگزار می‌شود، با موضوع احیاء نوزادان و با همکاری مستمر مرکز تحقیقات نوزادان انجام می‌شود.
وی تأکید کرد: در بیمارستان فوق تخصصی رضوی، بخش مراقبت‌های ویژه از نوزادان با ۱۵ تخت، بخش اطفال با ۹ تخت به این اقشار آسیب‌پذیر ارائه خدمات می‌دهد و به تازگی با عنایت حضرت رضا(ع) و حمایت‌های تولیت معزز آستان قدس رضوی، بخش مراقبت‌های ویژه از کودکان با ۱۲ تخت فعال شده است؛ هم‌چنین بخش‌های خاصی همچون مراقبت چشمی نوزادان نارس در این مرکز درمانی در حال ارائه خدمات ویژه و فوق تخصصی به نوزادان به ویژه نوزادان نارس است.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تعداد بازدید : 404

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: