ارتباط تنگاتنگ گروه‌های مختلف درمانی، زمینه‌ساز موفقیت بخش‌های ناباروری است

ارتباط تنگاتنگ گروه‌های مختلف درمانی، زمینه‌ساز موفقیت بخش‌های ناباروری است
جنین‌شناس مرکز درمان ناباروری بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: همکاری و رابطه تنگاتنگی که بین گروه‌های مختلف درمانی وجود دارد، زمینه‌ساز موفقیت بخش‌‌‌های تخصصی ناباروری (IVF) است.
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر فرید فرخی هم‌زمان با روز جهانی «ماما» ضمن بیان این مطلب ابراز کرد: بخش IVF بیمارستان رضوی مشتمل بر دو گروه اصلی؛ بستری و آزمایشگاه جنین‌شناسی است و رابطه تنگاتنگ بین این دو قسمت می‌تواند به طور چشمگیری نتیجه نهایی را ارتقا دهد. 
وی ادامه داد: اقدامات آزمایشگاهی و رشد جنین در بیرون از بدن مادر در آزمایشگاه جنین‌شناسی انجام می‌شود و در قسمت بستری، نکات و راهنمایی‌های لازم به مراجعین ارائه شده تا بیمار با استرس کمتر و شرایط روحی آماده وارد مرحله درمان شود.
فرخی گفت: این آزمایشگاه جنین‌شناسی زیر نظر آزمایشگاه مرکزی بیمارستان رضوی فعالیت می‌کند، بنابراین تحت کنترل کیفی و دارای گواهی‌نامه‌هایی است که از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور صادر می‌شود. 
وی آزمایشگاه جنین‌شناسی بیمارستان رضوی را از جمله نخستین مراکز کشور که در آن آزمایش تعیین جنسیت جنین انجام می‌شود، دانست و افزود: همچنین این آزمایشگاه از اولین مراکزی است که وارد بحث آزمایش‌های PGS یا تشخیص ناهنجاری‌های ژنتیکی قبل از مرحله لانه ‌گزینی شده است.
رئیس آزمایشگاه بیمارستان رضوی تصریح کرد: شرایط محیطی و مواد مصرفی این آزمایشگاه مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی است و مراجعین با اطمینان خاطر می‌توانند به مرکز درمان ناباروری بیمارستان رضوی مراجعه کنند. 
وی با بیان اینکه درصد موفقیت مرکز درمان ناباروی بیمارستان رضوی با دیگر مراکز کشور و حتی خارج از کشور رقابت می‌کند، ادامه داد: میزان مهارت و تجربه پرسنل این بخش در کنار تجهیزات به‌روز و استاندارد آن، نقش مهمی در این موفقیت داشته است.
فرخی به فعالیت سه نفر نیروی فنی و یک نفر غیرفنی در آزمایش جنین‌شناسی بیمارستان رضوی اشاره کرد و گفت: این افراد مجرب، فارغ‌التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی هستند و دوره‌های جنین‌شناسی را در مراکز پیشرفته گذرانده‌اند. همچنین همواره در راستای ارتقای سطح دانش خود در دوره‌های بازآموزی مرتبط شرکت می‌کنند.
وی از انکوباتورها به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که به طور معمول در آزمایشگاه‌های‌ جنین‌شناسی مورد استفاده قرار می گیرد، نام برد و اضافه کرد: انکوباتورها، شرایط محیطی را برای رشد جنین آماده می‌کنند و بخاطر نقش مهمی که دارند، باید از تنظیمات دقیق و تکنولوژی پیشرفته‌ای برخوردار باشند. 
جنین‌شناس مرکز درمان ناباروری بیمارستان رضوی ادامه داد: همچنین می‌توان به «میکروسکوپ‌های injection» که دارای حساسیت و دقت بالایی است و برای تزریق اسپرم داخل تخمک استفاده می‌شود، اشاره کرد.
لازم به ذکر است، مرکز درمان ناباروی بیمارستان رضوی با بهره‌مندی از بخش‌هایی مانند کلینیک تخصصی درمان ناباروری، بخش IVF، کلینیک مشاوره نازایی و آزمایشگاه جنین‌شناسی، به عموم مراجعین خدمات‌رسانی می‌کند.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
تعداد بازدید : 257

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: