انجام معاینات طب کار برای 1700 نفر از کارکنان بیمارستان رضوی در سال 97

انجام معاینات طب کار برای 1700 نفر از کارکنان بیمارستان رضوی در سال 97
1700 نفر از کارکنان بیمارستان رضوی در سال 97 تحت معاینات طب کار قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، محمد کیانی‌فر، مسئول واحد بهداشت حرفه‌ای بیمارستان رضوی هم‌زمان با روز جهانی بهداشت حرفه‌ای ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: HSE یا بهداشت حرفه‌ای نظام واحدی است که صنایع برای یکپارچه کردن و رسیدن به دید منطقی و فراگیر در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست برای مدیریت این بخش پیشنهاد می‌کنند.
وی افزود: نهادینه کردن و بهبود سیاست پیشگیرانه در HSE، توسعه متوازن آگاهی، شناسایی، اندازه گیری، ارزیابی و کنترل خطرهای بهداشتی (عوامل زیان‌آور محیط کار) شامل عوامل زیان‌آور فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی، ارگونومیکی، روانی، پیشگیری از وقوع بیماری‌های ناشی از کار کارکنان و اطمینان از سلامت آنها و نیز پایش سلامتی کارکنان در دوره‌های زمان‌بندی شده معین و نیز پیشگیری از وقوع حوادث، آسیب ها و حفاظت کارکنان از فعالیت‌های واحد بهداشت حرفه‌ای بیمارستان فوق تخصصی رضوی است.
کیانی‌فر گفت: تشکیل پرونده ایمنی بهداشت کارکنان و نظارت بر ایمنی فعالیت پیمان‌کاران طرف قرارداد با بیمارستان رضوی یکی از فعالیت‌های واحد بهداشت حرفه‌ای این مرکز درمانی است و در ذیل آن، تنها در سال 97، معاینات طب کار برای 1700 نفر از کارکنان این بیمارستان به صورت کامل انجام شد.
وی بیان کرد: در حقیقت، در این واحد به دنبال کاهش حوادث شغلی برای همکاران خود هستیم و به همین منظور با برگزاری کلاس‌های آموزشی توانسته‌ایم میزان بروز حوادث ناشی از حرفه را برای کارکنان از 8/2 درصد به 5/1 درصد برسانیم.
کیانی‌فر ادامه داد: بازنگری تمامی فرم‌های SDS(برگه ایمنی مواد شیمیایی) و تهیه و تدوین برگه‌های جدید ایمنی برای مواد شیمیایی جدیدی که در بیمارستان رضوی طی سال 97 مورد استفاده قرار می‌گرفتند، از فعالیت‌های دیگر این واحد بوده است.
وی به بازدیدهای مستمر برای بررسی میزان ایمنی و بهداشت کلیه واحدهای بیمارستان رضوی اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسات کمیته حوادث فنی و بهداشت محیط کار به صورت ماهانه و نیز برگزاری نشست کارشناسان بهداشت حرفه‌ای بیمارستان‌های مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی در بیمارستان رضوی از نقاط عطف همکاری‌های گسترده این واحد با بخش‌های نظارتی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می‌رود.
گفتنی است، واحد بهداشت حرفه‌ای بیمارستان رضوی به صورت مستمر عوامل زیان‌آور در محیط کار اعم از صداسنجی، روشنایی، عوامل بیولوژیک، استرس، ارگونومی و... را مورد سنجش قرار داده و سعی در رفع مشکلات کارکنان حین کار دارد.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
تعداد بازدید : 868

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: