بخش مراقبت‌های ویژه کودکان(PICU) در بیمارستان رضوی افتتاح شد.

بخش مراقبت‌های ویژه کودکان(PICU) در بیمارستان رضوی افتتاح شد.
بخش مراقبت‌های ویژه کودکان(PICU) در بیمارستان رضوی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حاشیه افتتاح این بخش با بیان اینکه نبود بخش مراقبت‌های ویژه در بخش خصوصی درمانی استان احساس می‌شود، اظهار کرد: خوشبختانه بیمارستان فوق تخصصی رضوی با حمایت‌های آستان قدس رضوی این بخش را متشکل از 9 تخت راه‌اندازی کرده که می‌توان گفت چنین بخشی با این سطح بالا در بیمارستان‌های خصوصی استان وجود ندارد.
دکتر رضا سعیدی گفت: البته در برخی از بخش‌های زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد و نیز بیمارستان‌های دولتی، چندین بخش PICU وجود دارد اما با توجه به نیاز فراوان بیماران، تعداد تخت‌های آن بخش‌ها کافی و پاسخ‌گوی نیاز مراجعان نبوده و همیشه مملو از بیمار است که این بخش در بیمارستان رضوی می‌تواند پشتیبانی برای بخش‌های دیگر سطح شهر باشد.
وی با اشاره به راه‌اندازی دومین بخش مراقبت‌های ویژه جنرال در بیمارستان رضوی با ظرفیت 15 تخت، تصریح کرد: راه‌اندازی تخت‌های مراقبت‌های ویژه هزینه فراوانی داشته و تقریبا برای راه‌اندازی هر کدام از آن‌ها به همراه تجهیز و زیرسازی، حدود یک میلیارد تومان هزینه می‌شود.
این متخصص کودکان ادامه داد: پس از راه‌اندازی نیز با توجه به نگهداری، ارائه خدمات به بیمار، تعداد پرستاران و کارکنان نیز هزینه‌های این بخش‌ها فراوان خواهد بود و به همین دلیل، بخش‌های خصوصی تمایلی به راه‌اندازی این‌گونه بخش‌ها ندارند.
دکتر سعیدی ابراز کرد: در حقیقت با توجه به اینکه آستان قدس رضوی و بیمارستان فوق تخصصی رضوی برای عملکرد خود، وظایف اجتماعی خاصی قائل است، راه‌اندازی این بخش در هیئت مدیره این مرکز درمانی به تصویب رسیده و به لطف خداوند و با عنایت حضرت رضا(ع) ظرف مدت کوتاهی اجرا شد که امیدواریم در کنار سایر بخش‌های درمانی، خدمات ویژه مراقبتی را در سطح بالا به قشر آسیب‌پذیر کودکان ارائه دهیم.
این فوق تخصص نوزادان اظهار کرد: معمولا افراد زیر 13 سال را کودک و نیز زیر یک ماه را نوزاد قلمداد می‌کنند که برای افراد بالای 13 سال بخش‌های ICU و برای نوزادان بخش NICU در اکثر مراکز درمانی وجود دارد اما بخشی برای مراقبت ویژه از کودکان در نظر گرفته نمی‌شود و این امر در حالی اتفاق می‌افتد که کودکان شرایط خاصی دارند و الزامی است تا در مراحل درمانی در کنار پرستار آموزش‌دیده و مجرب و آشنا به روحیات کودکان، خانواده و به‌ویژه مادر در کنار آن‌ها حضور داشته باشد.
وی اشاره کرد: خوشبختانه در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فلوشیپ فوق تخصص PICU تربیت می‌کند که در این بخش از بیمارستان رضوی از حضور آن‌ها نیز بهره‌مند خواهیم بود.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
تعداد بازدید : 474

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: