بهره‌مندی حدود 20 هزار نفر از خدمات درمانی بیمارستان رضوی

بهره‌مندی حدود 20 هزار نفر از خدمات درمانی بیمارستان رضوی
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی از بهره‌مندی حدود 20 هزار نفر طی تعطیلات نوروزی نخست سال جاری از خدمات درمانی بیمارستان رضوی خبر داد.
به گزارش واحد روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر رضا سعیدی ضمن اعلام این خبر، بیان کرد: با توجه به تعطیلی بسیاری از مراکز درمانی و خدمات‌رسان به بیماران در ایام تعطیلات نوروزی و به ویژه حضور حداکثری شیفتگان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در مشهد مقدس، طی جلسات متعدد و با تقسیم وظایف در بیمارستان رضوی بر عدم وقفه در ارائه خدمات درمانی حتی در لحظه تحویل سال نو تأکید فراوانی شد.
وی افزود: بر همین اساس، تمامی واحدهای درمانی این مرکز، در تمام ساعات شبانه‌روز به مراجعان خدمات لازم را ارائه کرده و از روزهای پایانی سال گذشته تا پایان روز 16 فروردین سال جاری بیش از 20 هزار و 100 نفر از خدمات درمانی این واحدها بهره‌مند شدند.
دکتر سعیدی اظهار کرد: بخش اورژانس بیمارستان رضوی در تعطیلات نوروز به صورت 24 ساعته به ارائه تمامی خدمات درمانی مورد نیاز بیماران، به‌ویژه مسافران و زائران حضرت رضا(ع) پرداخته و با توجه به موقعیت مکانی این مرکز درمانی در مجاورت یکی از محورهای مواصلاتی به مشهد مقدس، در این ایام حدود 2 هزار و 500 نفر به اورژانس این مجموعه مراجعه کرده و هفت نفر به صورت موفق احیاء شده‌اند.
وی اشاره کرد: حدود 300 عمل جراحی اعم از جراحی در حوزه‌های گوش، حلق و بینی، تسکین درد، توراکس، قلب و عروق، اورولوژی، ارتوپدی، مغز و اعصاب، زنان و جراحی‌های عمومی طی این ایام در این بیمارستان صورت گرفته است.
دکتر سعیدی اظهار کرد: هم‌چنین در این ایام، 2 نوبت ارسال محموله‌های کمکی شامل بیش از 500 قلم دارو، بیش از 8 هزار کنسرو حاوی مواد غذایی و آب معدنی و نیز 200 بسته پوشک نوزاد به مناطق سیل‌زده انجام شده است.
وی با اشاره به خدمات‌رسانی پیوسته پزشکان در کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی نفرولوژی، ارولوژی، اطفال، زنان، نازایی، داخلی و جراحی اعصاب، چشم، روانپزشکی، چک‌آپ، غدد، گوارش، ریه، داخلی، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، انکولوژی، عفونی، جراحی عمومی، تغذیه، پوست، روماتولوژی، کلینیک درد، جراحی عروق، شنوایی‌سنجی، نوار مغز، نوار عصب و عضله و نیز بینایی‌سنجی این بیمارستان در این ایام، گفت: در ایام تعطیلات نوروز، بخش‌های سی‌تی اسکن و MRI بیمارستان فوق تخصصی رضوی به صورت شبانه‌روزی و بخش سونوگرافی بیمارستان فوق تخصصی رضوی در دو نوبت صبح و عصر با حضور پزشک متخصص سونوگرافی مقیم، فعال بود و با توجه به تعطیلی اکثر بخش‌های خصوصی پاراکلینیکی سطح شهر و ازدحام در بخش‌های درمانی دولتی، حدود 3 هزار نفر تنها از خدمات بخش رادیولوژی این مرکز درمانی بهره‌مند شدند.
دکتر سعیدی بیان کرد: هم‌چنین در این ایام، میزبان به دنیا آمدن 163 نورسیده بوده‌ایم و در آمار مراجعان به این مرکز درمانی در همین ایام نسبت به سال گذشته با افزایش دوبرابری مواجه بوده‌ایم.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
تعداد بازدید : 190

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: