بیمارستان رضوی باید در دنیا برند و نشان باشد

بیمارستان رضوی باید در دنیا برند و نشان باشد
تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: بیمارستان رضوی باید در دنیا برند و نشان باشد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در حاشیه مراسم تجلیل از پزشکان به مناسبت روز پزشک و نیز بازدید از طرح‌های توسعه‌ای بیمارستان رضوی عنوان کرد: هر کسی بخواهد توفیقی در هر حوزه‌ای داشته باشد، ابتدا باید بدن سالمی داشته باشد که علم پزشکی آن را تأمین می‌کند.
وی افزود: در حوزه سلامت آستان قدس رضوی در نظر داریم تا امکانات بیمارستان رضوی، دارالشفاء امام رضا(ع) و مراکز داروسازی و تولید دارو را از نظر کیفیت و کمیت گسترش دهیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین مروی ادامه داد: برای حرکت به سوی پیشرفت‌ها، چند دستگاه مجهز در حوزه پزشکی مانند دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی را نیاز داریم که متأسفانه در مشهد و خراسان وجود نداشته و در کشور بی‌نظیر است؛ به لطف خداوند و با عنایت حضرت رضا(ع) موافقت‌های لازم برای خرید این دستگاه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد حاصل شده است.
وی تصریح کرد: در حوزه تولید دارو در تلاشیم تا از نظر کیفیت، گستردگی و تنوع دارویی، شرایط و امکانات آستان قدس رضوی را افزایش دهیم تا بتوانیم با تولید داروهای باکیفیت، نیازهای دارویی به خارج از کشور را به حداقل برسانیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین مروی با تأکید بر اینکه در حوزه سلامت و درمان، نیازمندان و محرومان نیز مورد توجه آستان قدس رضوی هستند، اظهار کرد: ممکن است همه نیازمندان و محرومان نتوانند در این بیمارستان بستری شده یا حتی به این مرکز درمانی مراجعه کنند؛ بنابراین باید تسهیلاتی فراهم شود تا این افراد نیز بتوانند از امکانات آستان قدس رضوی بهره‌مند باشند. لذا در نظر داریم تا آستان قدس رضوی بخشی از درآمد خود را به دارالشفاء و درمانگاه‌های تحت‌نظر خود اختصاص دهد و نیز تعدادی درمانگاه در مناطق محروم بسازیم چرا که مناطق محروم مشهد و حومه این شهر مذهبی نباید فاقد درمانگاه باشد.
وی اشاره کرد: بیمارستان رضوی باید از نظر خدمات پزشکی، برخورد با بیماران، حفظ احترام و رعایت اخلاق و تخصص پزشکی، مرکز درمانی شاخصی باشد که از تمام دنیا و حداقل از سراسر منطقه و ایران به این مرکز مراجعه کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی بیان کرد: برای حرکت در این مسیر و حاصل کردن پیشرفت‌ها باید سرمایه‌گذاری کرده و از هر نظر نشان و برند باشیم و هم‌چنین نیروهای کارآمد متخصص متعهد و دلسوز را جذب کنیم تا بتوانیم در این حوزه گام‌های استواری برداریم.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
تعداد بازدید : 599

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: