بیمارستان رضوی هم‌طراز با برترین مراکز درمانی دنیا فعالیت می‌کند

بیمارستان رضوی هم‌طراز با برترین مراکز درمانی دنیا فعالیت می‌کند
یک متخصص قلب و عروق از کشور ترکیه گفت: بیمارستان رضوی هم‌طراز با برترین مراکز درمانی دنیا فعالیت می‌کند.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، پروفسور عُمَر گوکتکین، اینترونشنال کاردیولوژیست بیمارستان مموریال ترکیه، در حاشیه کارگاه علمی و عملی CTO(گشوردن عروق انسدادی قلب) ضمن بیان این مطلب افزود: طی این کارگاه دو روزه سعی داریم همراه با تیم مجربی از پزشکان قلب و عروق بیمارستان رضوی به درمان بیمارانی بپردازیم که مبتلا به گرفتگی مزمن عروق کرونر هستند.
وی بیان کرد: در این کارگاه طی انجام اعمال کمترتهاجمی برای گشودن عروق بیماران، بحث و تبادل نظرهای ویژه‌ای درباره روش‌های درمان، تجهیزات و وسایل از جمله وایرها، بالون‌ها و محصولات درمانی صورت گرفت که تجربیات خوبی از این رهگذر برای طرفین حاصل شد.
پروفسور گوکتکین گفت: در واقع، اگر این درمان‌ها برای این دسته از بیماران انجام نگیرد، تنها راه درمان آن‌ها انجام جراحی قلب باز است؛ بنابراین با توجه به سختی و خطر بالای این نوع جراحی توانستیم با به کارگیری تکنیک‌های موجود و مهارت‌های شخصی افراد حاضر در این گروه، این بیماران را از شرایطی که با آن درگیر بوده‌اند، نجات دهیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به پیشرفتی که در این شاخه از علم پزشکی رخ داده است، محصولات جدیدتر و مؤثرتر از جمله استنت‌ها و بالون‌ها عرضه شده و از این طریق امکان درمان توسعه یافته است و بیماران بیشتری با گرفتگی‌های توسعه یافته عروق کرونر حتی گرفتگی در چندین رگ درمان می‌شوند.
این اینترونشنال کاردیولوژیست اظهار کرد: نتیجه پیشرفت علم پزشکی در این زمینه این است که مجبور نیستیم تعداد فراوانی از بیماران را به جراحی قلب باز بسپریم.
وی تصریح کرد: باید اعتراف کنم که بیمارستان رضوی به لحاظ امکانات و کادر پزشکی بسیار پیشرفته بوده و تفاوتی با سایر مراکز فعال پزشکی و مطرح در دنیا ندارد و زمانی که در این بیمارستان به انجام عمل می‌پردازم احساس می‌کنم در خانه و وطن خودم به مداوای بیماران می‌پردازم.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
تعداد بازدید : 362

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: