بیمارستان رضوی؛ برترین بیمارستان غیردانشگاهی در اجرای طرح بسیج ملی فشار خون

بیمارستان رضوی؛ برترین بیمارستان غیردانشگاهی در اجرای طرح بسیج ملی فشار خون
بیمارستان رضوی در اجرای طرح بسیج ملی فشار خون به عنوان برترین بیمارستان غیردانشگاهی خراسان رضوی شناخته شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، آمارهای نگران‌کننده درباره فشار خون در سال جاری سبب اجرای طرح بسیج ملی فشار خون شد که این طرح، در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و تا نیمه تیر ماه طی دو دوره بسیج ملی فشار خون در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه پیدا کرد.
در همین راستا، بیمارستان رضوی به‌عنوان یکی از مراکز معتبر دانشگاهی و درمانی، از 18 خردادماه لغایت 15 تیرماه، به صورت رایگان و استاندارد پایگاهی به منظور سنجش فشار خون مراجعان برپا کرده و در صورت نیاز، راهنمایی‌های لازم و بروشورهای آموزشی را به آنان ارائه داد.
در طرح مذکور بیمارستان رضوی در بین بیمارستان‌های خراسان رضوی پس از بیمارستان‌های امام رضا(ع) و قائم(عج) حائز رتبه سوم شده و در میان¬¬¬ بیمارستان‌های غیردانشگاهی این استان، رتبه نخست را کسب کرده است.
به همین منظور، جلسات مستمر برای رفع موانع به صورت روزانه توسط تیم آموزش سلامت برگزار شد و به صورت روزانه آمار ایستگاه‌های برپا شده در بیمارستان رضوی توسط تیم آموزش سلامت سنجش شده و علاوه‌بر سه ایستگاه ثابت، تیم سیار کنترل فشار خون این مرکز در بخش‌های بستری و پشتیبانی بیمارستان حضور یافتند.
در همین راستا، پرونده‌های الکترونیکی در سامانه ملی برای مراجعان به ایستگاه‌ها تشکیل شد و تلاش شد تا سطح آگاهی مراجعان از طریق آموزش رودررو با هدف اصلاح سبک زندگی و ارتقای سطح سلامت جامعه افزایش یابد.
گفتنی است، گروه هدف این پایگاه برای سنجش فشار خون، افراد بالای 30 سال، بیماران کلیوی و زنان باردار بوده و همسو با شعار دانشگاه علوم پزشکی مشهد مبنی بر «فشار خون؛ بدانیم و اقدام کنیم» در بازه زمانی مذکور فشار خون بیش از 7 هزار و 700 مراجعه‌کننده را سنجید.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
تعداد بازدید : 330

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: