تحلیل برنامه درمان تعدادی از مبتلایان به سندروم حاد کرونری در بیمارستان رضوی

تحلیل برنامه درمان تعدادی از مبتلایان به سندروم حاد کرونری در بیمارستان رضوی

برنامه درمانی تعدادی از مبتلایان به سندروم حاد کرونری قلب تحت عنوان کنگره علمی «سندروم حاد کرونری» در بیمارستان رضوی تحلیل و بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، حمله و سکته‌های قلبی ناشی از انسداد در شریان‌های قلب است که در این حالت، خون به‌طور کامل به بخشی از قلب نمی‌رسد و اگر بیمار به صورت اورژانسی مداوا نشود، این انسداد می‌تواند باعث آسیب یا تخریب بافت‌های قلب شده و حتی منجر به مرگ بیمار می‌شود.
سندرم حاد کرونری(ACS) در واقع شامل یک گروه از علائم و نشانه‌هایی است که با عدم خون‌رسانی کافی به قلب آشکار می‌شود و با ادامه کاهش جریان خون، مرگ سلول‌های عضلانی قلب رخ می‌دهد. باید در نظر داشت که انسداد مداوم که باعث حمله قلبی است، معمولا توسط یک لخته خون در یکی از شریان‌های خون‌رسان قلب (عروق کرونر)، ایجاد می‌شود و انسداد حاد جریان خون، ناشی از ایجاد لخته در شریان کرونر است.
در همین راستا، به دلیل اهمیت مداخله به موقع کادر درمان برای نجات این بیماران، بیمارستان رضوی با برگزاری کنگره علمی یک روزه «سندروم حاد کرونری» و تجمیع تعدادی از برجسته‌ترین متخصصان و پزشکان فوق تخصص شاخه قلب و عروق، سعی در تداوم تبادل اطلاعات در این موضوع دارد.
در این کنگره علمی موضوعاتی نظیر «تیکاگرلور AOP جدید»، «آخرین گایدلاین‌ها در DAPT»، «شواهد بالینی تیکاگرلور بر اساس مشاهدات عینی» و «درمان آنتی پلاکت در CABG» توسط بیش از 20 نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پزشکان اینترونشنال کاردیولوژی به بحث و بررسی گذاشته شد.
هم‌چنین برنامه درمان تعدادی از موارد خاص مبتلایان به سندروم حاد کرونری ارائه و مشترکات علمی بر روی نیازهای دارویی و درمانی آن‌ها به بحث و بررسی گذاشته شد.
گفتنی است، طی این کنفرانس علمی بیش از 270 نفر از متخصصان و دانشجویان رشته قلب و عروق شرکت کرده و از امتیاز بازآموزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بهره‌مند شدند.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
تعداد بازدید : 337

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: