تدابیر بیمارستان رضوی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

تدابیر بیمارستان رضوی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا
بیمارستان رضوی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تدابیر آموزشی اندیشیده و اعمال کرد. 
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، پیرو ابلاغیه نعاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و به منظور تأمین سلامت بیماران بستری و مراجعین بیمارستان رضوی، ملاقات حضوری بیماران در این مرکز درمانی تا اطلاع ثانوی ممنوع شد. 
پیرو ابلاغیه مذکور، حضور حداقلی کارکنان این مرکز درمانی به صورت چرخشی نیز در این مرکز درمانی اجرایی شد. 
هم‌چنین با توجه به نیاز فراوان مردم به کسب آگاهی از این ویروس، راه‌های انتقال و پیشگیری از ابتلا به آن، واحد آموزش سلامت بیمارستان رضوی طی هفته گذشته و پیش از تعطیلی مدارس، آموزش بهداشت فردي و راه‌هاي پيشگيري از كرونا و آنفولانزا به همراه توزيع بسته‌هاي آموزشي و ماسك و نیز ترويج تغذيه سالم درمیان 680 نفر از دانش‌آموزان مدارس محروم و عادی، کارکنان مزرعه نمونه آستان قدس رضوی و شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی صورت گرفت. 
در همین راستا، فيلم‌هاي کوتاه آموزشي برای پیشگیری از كرونا تهیه و از تمامی تلویزیون‌های عمومی این مرکز درمانی به صورت متداول پخش شد. 
تهیه پوستر و استندهای آموزش پيشگيري از آنفولانزا و كرونا و قرار دادن آن‌ها در محل‌هاي پرتردد و آسانسورها، تهیه و طراحی بروشور آموزشی «کرونا ویروس چیست؟» نیز به همت واحد آموزش سلامت این مرکز درمانی و قرار دادن آن در ایستگاه‌های سلامت واقع در این مرکز از سایر تدابیر این بیمارستان برای آگاهی‌افزایی بیماران و مراجعان به این مرکز درمانی است. 
هم‌چنین پرستاران آموزش دیده درباره این ویروس و راه‌های پیشگیری از آن، به صورت شفاهی و حضوری در بخش‌های پرترددی مانند لابی‌ها، بخش‌های پذیرش بیماران، آزمایشگاه و بخش‌های بستری راه‌هاي پيشگيري از ابتلا به كرونا را به حاضران در این مرکز آموزش دادند.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
تعداد بازدید : 1562

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: