دومین جشنواره «غذای سالم» در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد

دومین جشنواره «غذای سالم» در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد
دومین جشنواره «غذای سالم» به مناسبت هفته جهانی دیابت در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، در این جشنواره که ظهر امروز با حضور بیش از 200 نفر از کارکنان و مدیران بیمارستان رضوی برگزار شد، بیش از 50 نفر از کارکنان با تهیه غذای سالم متشکل از مواد اولیه سنتی شهرها و مناطق مختلف ایران، بر ضرورت ترویج غذاهای سالم تأکید کردند.
جشنواره مذکور به همت واحد آموزش سلامت بیمارستان رضوی و با همکاری مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی این مرکز درمانی برگزار شده و هدف از تدارک آن، ترویج تغذیه سالم در جامعه، فرهنگ‌سازی استفاده از غذاهای سالم و سنتی، تأکید بر استفاده از مواد اولیه ارگانیک و نیز احیاء سنت طبخ و مصرف غذاهای ایرانی از این طریق بوده است.
غذاهای تهیه شده برای این جشنواره توسط داوران ملی و بین‌المللی جشنواره‌های غذا بررسی شده و به 4 نفر از سالم‌ترین و نوآورترین غذاها جوایزی اهداء شد.
اشکنه بنه، کشک و بادمجان، کوفته تبریزی، چامین میگو با ماشیپتی در این جشنواره جوایز نخست تا چهارم را به خود اختصاص دادند.
در این جشنواره که با حضور 10 نفر از مددجویان مؤسسه خیریه فیاض‌بخش برگزار شد، دو نفر از مددجویان به همراه دو پرستار در دو گروه مجزا به آشپزی و طبخ ته‌چین مرغ در سالن جشنواره پرداخته و نوع طبخ خاص خود را برای حضار شرح دادند.
هم‌چنین روش تهیه پیتزای کاملا خانگی و سالم و یک نوشیدنی کاملا ایرانی توسط یک سرآشپز ملی، مهدی بیات، آموزش داده شد.
گفتنی است، واحد آموزش سلامت بیمارستان رضوی هم‌زمان با روز جهانی فشار خون در سال 1392، در راستای افزایش سطح دانش سلامت بیماران فعالیت خود را آغاز کرده و در گامی فراتر، علاوه بر آموزش بیماران بیمارستان، به ارائه خدمات آموزشی به عموم مردم جامعه در داخل و خارج بیمارستان می‌پردازد.

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
تعداد بازدید : 1095

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: