دیابت و چاقی میزان بیماری‌های قلبی را در نسل جوان افزایش داده است

دیابت و چاقی میزان بیماری‌های قلبی را در نسل جوان افزایش داده است
یک متخصص قلب از کشور آلمان اظهار کرد: دیابت و چاقی میزان بیماری‌های قلبی را در نسل جوان افزایش داده است.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دکتر «ادم کردنر» متخصص قلب از دانشگاه آلمان در حاشیه برگزاری دومین کنگره بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا که صبح امروز در بیمارستان رضوی مشهد برگزار شد، دیابت و چاقی را عامل مهمی در پیشرفت عارضه‌های قلبی در سنین پایین ذکر کرد و افزود: متأسفانه عارضه‌های قلبی در سنین پایین افزایش چشمگیری یافته به گونه‌ای که وجود این دو عامل در کنار هم میزان بیماری‌های قلبی را در نسل جوان بالا برده است.
وی تأکید کرد: با توجه به این عوامل خطر زا احتمال اینکه نسل جوان در آینده طول عمر کمتری داشته باشند وجود خواهد داشت، اما در مجموع می‌توان گفت میزان بیماری‌های قلبی با توجه به پیشرفت علم پزشکی کاهش چشمگیری یافته است.
دکتر کرنر عنوان کرد: ‌در سال‌های اخیر درمان بيماري‌هاي قلبی پیشرفت‌ قابل ملاحظه‌ای داشته و با توجه به تکنولوژی‌ و دستگاه‌های جدید هرگونه ضایعات قلبی را می‌توان درمان کرد.
وی گفت: افرادی که سن بالایی دارند جراحی قلب آنها با ریسک بالایی مواجه است که می‌توان از طریق آنژیوگرافی دریچه آئورت را تعویض و یا پیوند زد که این روش در حال حاضر پیشرفت خوبی داشته است.
این متخصص قلب بیان کرد: با توجه به پیشرفت استانداردها و تکنیک‌ها درمان بیماری‌های قلبی، بیش از ۹۰ درصد گرفتگی‌های عروق کرونر را می‌توان از این طریق درمان کرد.
یادآور می‌شود، دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا در دو زمینه بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و همچنین بیماری‌های انسداد مزمن عروق از ۱۴ آذرماه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی آغاز شده و تا 17 آذرماه ادامه خواهد داشت.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
تعداد بازدید : 660

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: