سبد درمانی بیمارستان رضوی تکمیل است

سبد درمانی بیمارستان رضوی تکمیل است
مدیرعامل شرکت پزشکی صنعت آب و برق خوزستان گفت: سبد درمانی بیمارستان رضوی تکمیل است.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، مهندس فریدون صالحی در حاشیه بازدید اعضای هیأت مدیره و مدیران ارشد این شرکت از بیمارستان فوق تخصصی رضوی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: شرکت پزشکی صنعت آب و برق خوزستان با توجه به اشراف به ابعاد فعالیت‌های این صنعت و بررسی انحصاری مسائل پزشکی و درمان مرتبط با شرکت‌های صنعتی درگیر در تولید انرژی و نگهداری از سدها، نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی از یک مرکز درمانی توانمند و تعامل مستمر بود و از همین رو، بیمارستان طراز اول کشور را برای بازدید و انعقاد تفاهم‌نامه مشترک انتخاب کرده‌ایم.
وی افزود: آستان قدس رضوی در حوزه درمان فعالیت‌های عام‌المنفعه ویژه‌ای انجام می‌دهد و در این امور اجتماعی به دنبال دریافت سود نبوده و اتکاء مسئولان مجموعه‌های درمانی وابسته به این نهاد موقوفاتی به عنایت امام رضا(ع) در امور مختلف توانسته راه‌گشای امور باشد.
مهندس صالحی تأکید کرد: با بازدید از این مجموعه در نظر داریم تا به نتایجی درباره عوارض شغلی و دستورالعمل‌هایی برای ارتقاء سلامت صنعت آب و برق برسیم. هم‌چنین اهداف ثانویه‌ای نظیر برگرداندن فرصت درآمدزایی کلان از محل جذب گردشگران سلامت و مشتریان درمان از خارج از کشور را دنبال می‌کنیم.
وی ادامه داد: متأسفانه بخش‌ خصوصی کشور در حوزه گردشگری سلامت عملکرد خوبی نداشته و به‌تدریج در حال از دست دادن این فرصت طلایی برای جذب سرمایه به داخل کشور هستیم. شرکت پزشکی صنعت آب و برق خوزستان به‌عنوان یک شرکت نیمه‌دولتی درصدد است تا با مشارکت نهادهای موقوفاتی و ملی توانمندی چون آستان قدس رضوی این فرصت را احیاء کند.
مهندس صالحی هم‌چنین بیمارستان رضوی را از جهات مختلف در سطوح عالی ارزیابی کرد و گفت: اضطراب و ترسی که در بدو ورود به بیمارستان‌های مختلف تجربه می‌شود، در ورود به این بیمارستان فوق تخصصی اصلا مشاهده نشده و باید اقرار کرد که مسئولان توانسته بودند با هارمونی خاص و ویژه‌ای، ترس را از اتمسفر این مرکز درمانی حذف کنند.
وی تصریح کرد: احساس آرامش و اطمینان قلبی از هنرمندی‌های موجود در فضای داخلی این بیمارستان و نصب تابلوهای ارزشمند هنری و نیز لباس‌های فرم و یک‌دست کارکنان به صورت ناخودآگاه به مراجعان القاء می‌شود. هم‌چنین نظم و انضباط کارکنان در آن مرکز درمانی، مثال‌زدنی بود. بی‌اغراق باید بگویم که استانداردهای موجود در بیمارستان‌های اروپایی در این مرکز درمانی مشاهده می‌شود.
وی تکمیل بودن سبد درمان در این بیمارستان را از نقاط قوت و امتیاز آن دانست و افزود: می‌توان گفت بیماری که در این مرکز بستری می‌شود، تقریبا هیچ نیاز تشخیصی و درمانی دیگری به خارج از این مرکز ندارد.
به‌ گفته این مقام مسئول، شرکت پزشکی صنعت آب و برق خوزستان در حال بررسی و تدوین تفاهم‌نامه‌هایی در حوزه طب کار و غذا و دارو برای ارتباط بیشتر با بخش‌های پژوهشی، فناوری اطلاعات و گردشگری سلامت بیمارستان فوق تخصصی رضوی است.

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
تعداد بازدید : 185

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: