سلسله کنفرانس‌های علمی «پروسیجرهای روتین» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود

سلسله کنفرانس‌های علمی «پروسیجرهای روتین» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود
سلسله کنفرانس‌های علمی «پروسیجرهای روتین» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، بخش زیادی از خدمات درمانی و تشخیصی مربوط به بیماران در بیمارستان‌ها با استفاده از اقدامات مداخله‌ای ویژه‌ای انجام می‌گیرد که داشتن مهارت و تسلط کافی از جانب درمان‌گران برای این منظور بسیار ضروری است چراکه در صورت اختلال در انجام این مداخلات اولیه، بیمار در ابتدای فرایند تشخیص و درمان بیماری علاوه‌بر آسیب جسمی دچار آسیب روحی می‌شود.
از آن‌جا که بسیاری از درمانگران تسلط تئوری در این زمینه‌ها را به میزان لازم و کافی دارند و نقص‌هایی در حوزه مهارت آن‌ها مشاهده می‌شود و از سوی دیگر به این دلیل که مهارت داشتن در این زمینه می‌تواند در جلب رضایت بیماران بسیار مؤثر باشد، بیمارستان رضوی طی سه نشست به تشریح علمی و عملی این اقدامات برای درمانگران می‌پردازد. از سوی دیگر با توجه به برگزاری کنفرانس‌های پیشرفته در بخش‌های مختلف آموزشی برای پزشکان و پرستاران، مرور مجدد مسائل جاری و روتین مربوط به مراحل نخستین درمان و فرایندهای تشخیصی و به‌روزرسانی مهارت درمانگران ضروری است.
طی نشست‌های علمی مذکور پروسیجرهای گوارشی مانند تعبیه لوله تغذیه‌ای معده، پروسیجرهای ریوی مانند تخلیه مایع فضای قفسه سینه، پروسیجرهای عروقی مانند اخذ نمونه شریانی، دسترسی ورید مرکزی و مهارت‌های رگ‌گیری توسط اساتید دانشگاهی مشهد مقدس و درمانگران بیمارستان رضوی تشریح می‌شود.
نخستین نشست از سلسله کنفرانس‌های علمی «پروسیجرهای روتین» 18 آذرماه جاری با موضوع «تکنیک‌های تعبیه NGT»، «پروسیجرهای آنورکتال»، «مراقبت‌های پگ» و «تپ مایع آسیت» و دومین نشست 25 آذرماه جاری با موضوع «تکنیک‌های چست تیوپ»، «تکنیک‌های توراسنتز» و «مراقبت‌های تراکئوستومی» برگزار خواهد شد. هم‌چنین 2 دی ماه سال جاری مواردی مانند «دسترسی وریدی»، «تکنیک‌های ABG»، «مراقبت‌های CV Line» در سومین نشست از این سلسله کنفرانس‌های علمی تشریح می‌شود.
گفتنی است، علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس‌های علمی و بازآموزی مهارت در موارد مذکور می‌توانند با ثبت نام از طریق سامانه یک‌پارچه آموزش مداوم پزشکی کشور به آدرس www.ircme.ir از امتیاز بازآموزی این کنفرانس‌ها بهره‌مند شوند.

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
تعداد بازدید : 544

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: