صدور موافقت اصولی اولین دستگاه سی تی اسکن۵۱۲ اسلایس کشور توسط وزارت بهداشت

صدور موافقت اصولی اولین دستگاه سی تی اسکن۵۱۲ اسلایس کشور توسط وزارت بهداشت
موافقت اصولی اولین دستگاه سی تی اسکن۵۱۲ اسلایس کشور در آستانه میلاد حضرت رسول اکرم(ص) توسط وزارت بهداشت برای بیمارستان فوق تخصصی رضوی صادر شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر رضا سعیدی، مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی درباره این خدمت جدید آستان قدس رضوی عنوان کرد: مدتی است برای درمان بهتر بیماران با مشکلات قلبی و عروقی، در بیمارستان رضوی درصدد خرید و راه‌اندازی دستگاه سی تی اسکن۵۱۲ اسلایس هستیم که به لطف خداوند و با عنایت حضرت رضا(ع) و نیز با تلاش و پیگیری و هم‌چنین مساعدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، این مهم هم‌اکنون در آستانه میلاد حضرت رسول اکرم(ص) اتفاق افتاد.
وی افزود: این دستگاه در تشخیص آنوریسم عروقی، انسدادهای عروقی، آمبولی ریه، نشان دادن عروق تومورها،
انسداد عروق کرونر قلب و مغز و نیز سایر نقاط بدن بسیار مهم و کاربردی است.
دکتر سعیدی با بیان اینکه این دستگاه با کاهش ۹۰ درصدی تماس با اشعه باتوجه به سرعت بالای عکسبرداری نسبت به دستگاه های قدیمی قبلی همراه است، اظهار کرد: بهره‌مندی از این روش در مقایسه با روش آنژیوگرافی معمولی، سی‌تی‌آنژیوگرافی قلبی (CTA) کمتر تهاجمی بوده و روش راحت‌تر برای بیمار محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این دستگاه، نخستین دستگاه سی تی اسکن۵۱۲ اسلایس کشور با این سطح از کیفیت است، تصریح کرد: در این روش تصویربرداری هیچ کاتتری به عروق بزرگ بیمار وارد نمی‌شود.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تعداد بازدید : 659

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: