غربالگری بیش از 250 ایرانی بالای 30 سال در بیمارستان رضوی

غربالگری بیش از 250 ایرانی بالای 30 سال در بیمارستان رضوی
معاون درمان بیمارستان رضوی اعلام کرد: بیش از 250 ایرانی بالای 30 سال به همت واحد آموزش سلامت بیمارستان رضوی در طرح ملی «غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال» مشارکت کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر کامبیز توتونچی بیان کرد: طرح ملی «غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال» بر اساس ابلاغیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیمارستان‌های سطح شهر در این مراکز اجرا شد و بیمارستان‌های رضوی، امام رضا(ع)، قائم(عج) و شهید هاشمی‌‌نژاد با توجه به آمار بالای مراجعان مرجع اساسی این طرح معرفی شدند.
وی افزود: پایش سلامت ایرانیان از میان مراجعه‌کنندگان به بیمارستان رضوی توسط پرستاران این مرکز درمانی صورت گرفته و ثبت اطلاعات فردی پایش‌شدگان به صورت آنلاین در سامانه مرکز بهداشت استان انجام شد.
به گفته این مقام مسئول، هدف از اجرای این طرح ملی، تعیین وضعیت بزرگ‌سالان ایرانی از لحاظ فشار خون، وزن، قد، شاخص توده بدنی و نسبت اندازه دور کمر به دور باسن(WHR) بود که با اجرای آن در سطح ملی، موارد پرفشاری خون، موارد بالاتر از استاندارد WHR، در جامعه بررسی خواهد شد.
دکتر توتونچی اظهار کرد: جمع‌آوری آمار و بررسی اطلاعات مربوط به دو عامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی که بالاترین میزان مرگ و میر در کشور را داراست، بر حسب جنس و گروه سنی ثبت می‌شود. طی این طرح، افراد مشکوک به پرفشاری خون و افراد دارای اضافه وزن و چاقی شناسایی شده و شیوه زندگی سالم آموزش داده می‌شود.
گفتنی است، ارائه خدمات واحد آموزش سلامت بیمارستان رضوی از سال 1395 از محیط این مرکز درمانی فراتر رفته و بدین منظور، خدمات ارزنده‌ای به اقشار مختلف در محدوده سنی 7 تا 80 سال در قالب برنامه‌هایی مانند جشنواره خودمراقبتی، ارائه شده است.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
تعداد بازدید : 423

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: