مدیرعامل جدید بیمارستان فوق تخصصی رضوی منصوب شد

مدیرعامل جدید بیمارستان فوق تخصصی رضوی منصوب شد
با حکم تولیت آستان قدس رضوی، دکتر محسن محور به سمت مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر رضا سعیدی، مدیرعامل سابق این مرکز درمانی در این مراسم تکریم و معارفه عنوان کرد: در تمامی جلسات هیأت مدیره، هیأت رئیسه و کمیسیون‌های اداری و مالی که به صورت ماهانه برگزار می‌شد، تلاش بر این بوده که از خرد جمعی بهره برده شود.
وی با تأکید بر اینکه «سلامت‌محوری» و «عدالت در تأمین سلامت» اهم اهداف تیم مدیریتی و اجرایی این مرکز درمانی طی دو سال اخیر بوده است، اظهار کرد: بیمارستان رضوی که منتسب به آستان قدس رضوی و بارگاه منور حضرت رضا(ع) است، نمی‌تواند همانند یک بخش خصوصی تنها در اندیشه سودآوری باشد؛ بلکه سلامت‌محوری و اجرای عدالت در تأمین سلامت مردم از اولویت‌ها در این مرکز بوده است.
دکتر سعیدی ادامه داد: طی دو سال اخیر، بخش‌هایی در این مرکز درمانی افتتاح و راه‌اندازی شد که بیمارستان‌های خصوصی به دلیل عدم سودآوری این بخش‌ها سعی در افتتاح آن‌ها نداشته اما به این دلیل که توجه به سرمایه‌های اجتماعی افراد برای آستان قدس رضوی مطرح است، این بخش‌ها افتتاح شد.
وی گفت: هم‌چنین نیروهای بخش‌های زیان‌ده آزاد شده و حدود 125 نیرو از بخش‌های پشتیبانی بیمارستان کسر و در بخش‌های درمانی فعال شده و تعدادی نیرو برای بخش‌های تازه‌تأسیس بیمارستان به مجموع نیروهای درمانی افزوده شد.
دکتر سعیدی هم‌چنین با اشاره به افزایش حدود 50 تخت ساده و ویژه به تعداد تخت‌های این بیمارستان، بیان کرد: طی دو سال اخیر، اتاق عمل چشم و مرکز اصلاح عیوب انکساری چشم، بخش سنگ‌شکن برون‌اندامی، کلینیک رتینوپاتی، همراه‌سرای غدیر، بخش جدید پذیرش بیماران بین‌المللی، دومین بخش مراقبت‌های ویژه بزرگسالان، چهارمین بخش مراقبت‌های ویژه بیماران قلبی و نیز بخش مراقبت‌های ویژه کودکان تجهیز و راه‌اندازی شد. هم‌چنین بخش بیماران با بیماری‌های داخلی که پیش از این ساخته شده بود، تجهیز و راه‌اندازی شد.
وی تصریح کرد: در حوزه گردشگری سلامت و بیماران بین‌الملل نیز در سال 96، 14 میلیارد تومان، در سال 97، 30 میلیارد تومان و طی 6 ماهه نخست سال 98، حدود 26 میلیارد تومان درآمد کسب شده است.
دکتر سعیدی به افزایش ضریب اشغال تخت‌های این بیمارستان طی دو سال اخیر اشاره کرد و افزود: خوشبختانه طی این مدت، میزان رضایت‌مندی کارکنان و مراجعه‌کنندگان به بیمارستان از فعالیت‌ها و خدمات این مرکز درمانی، حدود 10 درصد افزایش داشته و طی 6 ماه نخست سال جاری درآمد بیمارستان رضوی از محل ارائه خدمات بستری و سرپایی، حدود 170 میلیارد تومان درآمد کسب شده است.
در ادامه این مراسم، دکتر محسن محور، مدیرعامل جدید این مرکز درمانی، گفت: سه محور اصلی در حکم اعطایی تولیت محترم آستان قدس رضوی مطرح شده و بر اساس آن، توفیق خواهیم داشت اسلامیت، انضباط مالی و مردم‌محوری را در برنامه راهبردی خود اساس و مبنا قرار داده و امیدواریم تبدیل این مرکز به «قطب سلامت منطقه» محقق شود.
وی هم‌چنین از دکتر بحرینی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد درخواست کرد به بیمارستان رضوی به‌عنوان یکی از بیمارستان‌های اقماری دانشگاه علوم پزشکی کمک کنند تا در بخش‌های لازم طرح‌های توسعه‌ای صورت گرفته و بخش‌های زیان‌ده نیز اصلاح شوند.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
تعداد بازدید : 930

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: