مراجعه بیش از یک هزار گردشگر سلامت به بیمارستان رضوی طی سه ماه نخست سال 98

مراجعه بیش از یک هزار گردشگر سلامت به بیمارستان رضوی طی سه ماه نخست سال 98
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی از مراجعه بیش از یک هزار گردشگر سلامت به بیمارستان رضوی طی سه ماه نخست سال 98 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر رضا سعیدی در برنامه «نگاه خورشید» شبکه قرآن ضمن بیان این مطلب افزود: بیمارستان فوق تخصصی رضوی یکی از مراکزی است که از 14 سال پیش توسط آستان قدس رضوی افتتاح شد و از لحاظ ساختمانی، مساحت و تکنولوژی‌های روز دنیا در رتبه عالی وممتاز قرار دارد.
وی گفت: این مرکز درمانی از برترین بیمارستان‌های کشور محسوب می‌شود و خوشبختانه در منطقه نیز جایگاه خوبی دارد؛ تا آن‌جا که بیش از 7 درصد از بیماران این مجموعه را گردشگران سلامت تشکیل می‌دهند.
دکتر سعیدی اظهار کرد: در سال گذشته مراجعان به بیمارستان رضوی نسبت به سال 96، افزایش بیش از دو برابری دارد که نشانگر سیر صعودی مطرح شدن این مجموعه در منطقه است و عمدتا زائرانی که به بارگاه منور رضوی مشرف می‌شوند برای انجان فعالیت‌های درمانی خود به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.
وی تصریح کرد: برای درمان‌های پیشرفته سرطان و نیز درمان‌های نوین و فعالیت‌های های‌تک تشخیصی، در بیمارستان رضوی واحدها و دپارتمان‌های ویژه‌ای مانند پزشکی هسته‌ای، تولید رادیودارو، رادیوتراپی و... وجود دارد. هم‌چنین مجهزترین و به‌روزترین تجهیزات را در حوزه چشم‌پزشکی در یان مرکز فعال کرده‌ایم.
دکتر سعیدی ادامه داد: بیش از 70 متخصص و فوق تخصص قلب و عروق در بخش‌های قلب بیمارستان رضوی همکاری دارند و پیشرفته‌ترین اعمال و جراحی‌های این رشته در حال انجام است. در بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان رضوی نیز بهترین جراحان دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشارکت دارند و بخشی مجهز برای درمان بیماران با مشکلات هماتولوژی و انکولوژی فعال است.
وی هم‌چنین اضافه کرد: خوشبختانه ارتباط بسیار خوب و مؤثری با دانشگاه علوم پزشکی مشهد داریم و رئیس آن دانشگاه عضو هیأت مدیره بیمارستان رضوی هستند و اکثر اعضاء آن هیأت مدیره، اعضاء و مسئولان سابق و اسبق دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تصمیم‌گیری‌های استراتژیک و کلان در حضور آن‌ها اتخاذ می‌شود. هم‌چنین در حال انعقاد تفاهم‌نامه‌های با دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستیم که بر اساس آن‌ها، دانشجویان در برخی از رشته‌ها، دوره‌های فوق تخصص و فلوشیپ را در بیمارستان رضوی بگذرانند. 
دکتر سعیدی بیان کرد: از کشورهای همسایه درخواست‌های مکرری مبنی بر تشکیل دوره‌های آموزشی داشته‌ایم و بر همین اساس، دانشجویان و پزشکان فراوانی از کشورهای اطراف برای آموزش کار با برخی دستگاه‌ها و کسب تجربیات درمانی در بخش‌های پزشکی هسته‌ای، جراحی اعصاب و عروق به این بیمارستان آمده‌اند.
این پزشک در پایان گفتگو اشاره کرد: در این ایام مبارک باید اظهار کنم که در بسیاری از موارد برای بیماران خود به ائمه اطهار(علیهم‌السلام) به ویژه امام رضا(ع) متوسل می‌شویم و باید اذعان کرد که پزشکان تنها وسیله‌هایی برای شفا یافتن بیماران هستند و تا وقتی که خداوند اراده نکند، اتفاقی برای هیچ بیماری نمی‌افتد.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
تعداد بازدید : 311

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: