مراقبت‌های تشخیصی و درمانی «حوادث ترامبوامبولیک(DVT/PTE)» ارائه می‌شود

مراقبت‌های تشخیصی و درمانی «حوادث ترامبوامبولیک(DVT/PTE)» ارائه می‌شود
مراقبت‌های تشخیصی و درمانی «حوادث ترامبوامبولیک(DVT/PTE)» در قالب پنجمین کنفرانس ادواری تازه‌های قلب و عروق بیمارستان رضوی ارائه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، یکی‌از خطرات مهم تهدید‌کننده حیات، وقوع ترومبوز ورید عمقی است که به آن Deep vein thrombosis)DVT) می‌گویند که در صورت بروز آن، یک یا چندین لخته ‌خونی در رگ‌های تحتانی مانند رگ‌های ناحیه ساق ‌پا تشکیل ‌می‌شود و با مسدود کردن عروق، جریان ‌خون به ارگان‌های حیاتی را مختل‌ می‌کند.
پیامد وقوع این اختلال، بروز نشانه‌های آزاردهنده‌ای شامل تورم یک یا هر دو پا، درد و احساس گرما در عضو مبتلا و بروز قرمزی و التهاب درآن عضو است. در این حالت، اگر لخته خونی موجود درعروق به موقع درمان نشود، علاوه بر کُندشدن جریان‌خون، ممکن ‌است آمبولی رخ ‌دهد و در این حالت، لخته ‌خونی از مسیر عروق ‌تحتانی جدا ‌شده و به سمت ارگان‌های‌ حیاتی بدن می‌رود واگر لخته سبب مسدود‌ شدن عروق مغزی شود، ممکن ‌است قسمت‌هایی از مغز دچار کاهش خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی شده و سکته بروز یابد که وقوع یک سکته مغزی عوارض مختلفی را برای بیمار به‌وجود می‌آورد.
به دلیل اهمیت تشخیص دقیق و صحیح و نیز به موقع این اختلالات خونی و پیشگیری از بروز سکته‌های قلبی، پنجمین کنفرانس ادواری تازه‌های قلب و عروق برای بازآموزی پزشکان عمومی با موضوع حوادث ترامبوامبولیک، 15 مرداد ماه در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود و طی آن، به‌روزترین مباحث توسط اساتید گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای پزشکان به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.
گفتنی است، بیمارستان فوق تخصصی رضوی با همکاری نهادهای دانشگاهی و پزشکی در سال 98 تلاش کرده تا سلسله کنفرانس‌های ادواری را برای ارائه و به اشتراک گذاشتن تازه‌ترین دستاوردها و قواعد مراقبت‌های پزشکی برگزار کند و غیر از پزشکان عمومی که از طریق سایت آموزش مداوم مشهد اقدام به ثبت نام می‌کنند؛ پرستاران نیز قادر به شرکت در این برنامه های علمی هستند و در صورت حضور برای آنها ساعت آموزشی محاسبه خواهد شد.

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
تعداد بازدید : 743

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: