موکب‌های درمانی بیمارستان رضوی در مناطق مختلف برپا شد

موکب‌های درمانی بیمارستان رضوی در مناطق مختلف برپا شد
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی از برپایی موکب‌های درمانی بیمارستان رضوی در مناطق مختلف همزمان با ایام پایانی ماه صفر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، دکتر رضا سعیدی ضمن بیان این مطلب، عنوان کرد: این مرکز درمانی طبق روال سال‌های گذشته به دلیل جایگاه جغرافیایی خود در یکی از مبادی اصلی ورودی به مشهدالرضا(ع)، یک ایستگاه خدمت‌رسانی درمانی را جلو یکی از درب‌های اصلی این بیمارستان و در مسیر ورود زائران پیاده به شهر مشهد برپا کرده است.
وی افزود: 60 نفر از اعضای کادر درمان بیمارستان فوق تخصصی رضوی شامل 10 پزشک، 35 پرستار و کمک‌پرستار و 15 تکنسین دارو و درمان که به صورت داوطلبانه برای ارائه خدمات درمانی به زائران امام رضا(ع) اعلام آمادگی کردند، طی روزهای پایانی ماه صفر به این زائران پیاده خدمات درمانی ارائه می‌دهند.
دکتر سعیدی گفت: یک دستگاه اتوبوس بیمارستانی سیار برای ارائه خدمات سرپایی مانند سرم‌درمانی و بستری کوتاه‌مدت و هم‌چنین یک دستگاه آمبولانس به منظور انتقال بیمار به داخل بیمارستان رضوی برای دریافت خدمات تخصصی در این موکب مستقر شدند.
وی با اشاره به استقرار دو درمانگاه به صورت تفکیکی برای ارائه خدمات به خانم‌ها و آقایان در این موکب، اظهار کرد: ارائه خدماتی مانند ماساژدرمانی، بررسی زخم‌ها توسط گروه تخصصی زخم بیمارستان رضوی، تجویز دارو و ارائه آن به صورت رایگان، ویزیت رایگان توسط پزشکان عمومی و پزشکان متخصص ارتوپدی و طب اورژانس از جمله فعالیت‌هایی است که رد این موکب انجام می‌شود.
دکتر سعیدی گفت: در این موکب فضایی به‌منظور استراحت همراهیان بیمار و پذیرایی از آنان با همکاری هیئات محلی داوطلب در نظر گرفته شده است.
به گفته این مقام مسئول، پیش‌بینی می‌شود روزانه در این موکب، 1500 تا 2000 نفر از خدمات عمومی و تخصصی درمان بهره‌مند شوند.

استقرار بیمارستان سیار رضوی در مسیر زائران پیاده
مدیرعامل بیمارستان رضوی با اشاره به استقرار یک واحد از بیمارستان سیار رضوی در موکب مذکور، بیان کرد: دو دستگاه دیگر از اتوبوس‌های بیمارستان سیار رضوی شامل اتاق عمل، تجهیزات بیهوشی برای عمل‌های اورژانسی به همراه دستگاه‌های رادیولوژی و آزمایشگاه نیز در محدوده ناظریه در جاده قوچان به مشهد و در فاصله 25 کیلومتری چناران مستقر شده است.
وی افزود: ارسال دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی برای این موکب نیز از طریق بیمارستان رضوی انجام شده است.
دکتر سعیدی تصریح کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی طی این ایام، با موکب‌های درمانی سطح شهر و واقع در جاده‌های منتهی به مشهدالرضا(ع) همکاری و دارو و تجهیزات مورد نیاز این موکب‌ها را تأمین کرده و در محل‌های برپایی این موکب‌ها آمبولانس مستقر کرده است.
گفتنی است، پرسشنامه‌ای برای انجام پژوهشی علمی در حیطه سلامت و بهداشت زائران پیاده طراحی شده که ضمن تکمیل تعدادی از آن‌ در موکب بیمارستان سیار رضوی مستقر شده در مسیر نجف به کربلا طی ایام اربعین حسینی، در موکب برپا شده توسط بیمارستان رضوی در جاده سنتو نیز انجام می‌شود. این پژوهش ضمن بررسی نحوه شکل‌گیری سفر پیاده این زائران، وضعیت امکانات بهداشتی و سلامتی بین راه را ارزیابی می‌کند.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
تعداد بازدید : 623

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: