نخستین جشنواره «غذای سالم» در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد

نخستین جشنواره «غذای سالم» در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد
نخستین جشنواره «غذای سالم» به مناسبت هفته تغذیه سالم در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، در این جشنواره که با حضور بیش از 200 نفر از کارکنان و مدیران بیمارستان رضوی برگزار شد، بیش از 50 نفر از کارکنان با تهیه غذای سالم متشکل از مواد اولیه سنتی شهرها و مناطق مختلف ایران، بر ضرورت ترویج غذاهای سالم تأکید کردند.
جشنواره مذکور به همت واحد آموزش سلامت بیمارستان رضوی و با همکاری مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی این مرکز درمانی برگزار شده و هدف از تدارک آن، ترویج سبک زندگی سالم و ارتقاء سطح سلامت جامعه از این طریق بوده است.
غذاهای تهیه شده برای این جشنواره توسط سید جواد غفوریان؛ داور بین‌المللی جشنواره‌های غذا و نیزمحمود ذاکرین موسوی و سید جواد واحدیان؛ داوران برجسته ملی در حوزه تغذیه بررسی شده و به 4 نفر از سالم‌ترین و نوآورترین غذاها جوایزی اهداء شد.
هم‌چنین به منظور ترویج تغذیه سالم، 10 نفر از شرکت‌کنندگان برتر دستور غذای تهیه شده خود را برای حضار شرح داده و درباره فواید و مزایای تغذیه با مواد سنتی و سالم سخن گفتند.
گفتنی است، واحد آموزش سلامت بیمارستان رضوی هم‌زمان با روز جهانی فشار خون در سال 1392، در راستای افزایش سطح دانش سلامت بیماران فعالیت خود را آغاز کرده و در گامی فراتر، علاوه بر آموزش بیماران بیمارستان، به ارائه خدمات آموزشی به عموم مردم جامعه در داخل و خارج بیمارستان می‌پردازد.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
تعداد بازدید : 642

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: