نهمین کنفرانس علمی یک روزه «تغذیه با شیر مادر» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود

نهمین کنفرانس علمی یک روزه «تغذیه با شیر مادر» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود
کنفرانس علمی یک روزه «تغذیه با شیر مادر» به مناسبت روز جهانی نوزاد نارس در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی بیمارستان رضوی، طبق آمارها، انتخاب بین تغذیه نوزاد با شیر مادر یا شیر خشک یکی از بزرگ‌ترین تصمیمات پدر و مادر است. شیر مادر کمک می‌کند تا نوزاد در برابر عفونت‌ها و تعدادی از بیماری‌های مزمن محافظت شود و از ایجاد بسیاری از آلرژی‌ها نیز جلوگیری می‌کند. 
بر اساس این گزارش، از آن‌جا که آموزش شیردهی و مراقبت از نوزاد می‌تواند بسیار مفید واقع شود، آموزش به مادران و حتی پدران درباره فواید این فرایند فراتر از رسانه‌های عمومی باید به طور اختصاصی برای متخصصان و حاضران در عرصه درمان صورت بگیرد؛ چراکه درمان‌گران و کارکنان مراکز درمانی نخستین افرادی هستند که والدین هر نوزادی با آن‌ها مواجه می‌شود.
بر همین اساس، بیمارستان فوق تخصصی رضوی به عنوان بیمارستانی با سابقه درخشان در امر آموزش‌های پزشکی و ضمن درمان، در طول بیش از یک دهه فعالیت خود، تاکنون 9 دوره سمینار «ترویج تغذیه با شیر مادر» را به صورت سالانه برگزار کرده است.
طی این کنفرانس علمی یک روزه که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مرکز تحقیقات نوزادان شمال شرق کشور برگزار می‌شود، موضوعاتی نظیر «تغذیه با شیر مادر در شیرخواران با شرایط خاص»، «ترویج تغذیه با شیر مادر در بیمارستان‌ها»، «مراقبت مادرانه کانگورویی(KMC)»، «امتناع شیرخوار از گرفتن پستان»، «علل گریه و امتناع از شیر خوردن»، «فیزیولوژی شیردهی»، «مادران شاغل و شیردهی»، «رشد شیرخوار» و «نحوه صحیح شیردهی» توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پزشکان متخصص و فوق تخصص کودکان و نوزادان به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.
گفتنی است، این کنفرانس علمی 27 آبان ماه جاری برای گروه هدف شامل پزشکان فوق تخصص نوزادان، متخصصان کودکان،پزشکان عمومی و دانشجویان پرستاری و مامایی در سالن اجتماعات پرستار شهید، رزّان النّجار در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود.
تاریخ درج: ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تعداد بازدید : 1102

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: