پزشکان قلب و عروق ایران از مهارت بسیار بالایی برخوردارند

پزشکان قلب و عروق ایران از مهارت بسیار بالایی برخوردارند
فوق تخصص قلب و عروق از کشور انگلستان گفت: پزشکان قلب و عروق ایران از مهارت بسیار بالایی در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی برخوردارند و روش‌هاي نوین و دانش آن‌ها با پزشکان درکشورهای پیشرفته برابری می‌کند.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دکتر شکیل قریشی در حاشیه برگزاری دومین کنگره بین المللی قلب پزشکان ایران و اروپا که در بیمارستان رضوی در حال برگزاری است، در گفت‌وگو با خبرنگار ما عنوان کرد: از حدود 25 سال پیش که به ایران سفر کردم، پیشرفت‌ها در زمینه عمل‌های جراحی به ویژه جراحی به شیوه‌های نوین و کم تهاجی بسیار افزایش یافته است.
وی برگزاری این گونه کنگره‌ها را برای رشد علم بسیار مفید ارزیابی و عنوان کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی از امکانات بسیار بالایی برخوردار است و در سطح استانداردهای جهانی است.
این فوق تخصص قلب و عروق از کشور انگلستان خاطرنشان کرد: در این کنگره که شرکت کنندگانی از سراسر جهان حضور دارند تمام توانمندی‌ها و اطلاعات جدید به اشتراک گذاشته می‌شود و این تبادل تجربیات بسیار حائز اهمیت است.
قریشی با بیان اینکه جراحی قلب نوزادان و کودکان از اعمال پیچیده است، افزود: روش‌های نوین جراحی قلب و عروقی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و علم پزشکی سعی می‌کند به جای روش‌های تهاجمی از روش‌های نیمه تهاجمی و کم تهاجمی استفاده کند.
وی ابراز کرد: جراحی‌های کم تهاجمی به عنوان جایگزینی برای جراحی قلب باز به کار گرفته می‌شوند، این کار سبب ایجاد درد کمتر و داشتن دوره‌ نقاهت کوتا‌ه‌‌تر نسبت به جراحی قلب باز می‌شود.
گفتنی است، دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا در دو زمینه بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و همچنین بیماری‌های انسداد مزمن عروق از ۱۴ آذرماه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد آغاز شده و تا 17 آذرماه ادامه خواهد داشت.
تاریخ درج: ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
تعداد بازدید : 662

نظرات:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
متن: