کلینیک طب تسکینی

در مركز مهر رضوی از ابتدای مراحل تشخيصی تا زمان بهبودی، ما همراه بيمار خواهيم بود.

معرفی مرکز سرطان بیمارستان رضوی
با توجه به شیوع فزاينده بیماری سرطان و نياز به ارتقاء سطح دانش و آگاهي از روش هاي پيشگيري و درمان نوين اين بيماري، بيمارستان رضوي تصمیم به راه اندازی يك مرکز سرطان مطابق استاندارهاي بين المللي گرفته است. هدف از راه اندازی این مرکز افزایش سطح آگاهی و اطلاعات افراد جامعه نسبت به این بیماری و حمايت و درمان بیماران پس از تشخیص نوع بیماری آنها(سرطان) ميباشد.
مرکز سرطان بیمارستان رضوی بر آن است در پرتو عنایت حضرت حق و در جوار حضرت ثامن الحجج (ع) در راستای اهداف عالی بیمارستان گامهایی را جهت پیشگیری، درمان و کنترل این بیماری درسطح جامعه با بهره گیری از دانش پزشکی و تیم درمانی مجرب ارائه دهد و الگویی در سطح بین المللی جهت خدمات رسانی به بیماران و خانواده آنها باشد. این مرکز با هدف تسریع در امر تشخیص به موقع، درمان کامل، افزایش کیفیت زندگی بیمار و کاهش سطح هزینه های درمانی ضمن تصمیم گیری به صورت تیم درمانی،برنامه ای را در قالب حمایتهای بیمار و خانواده وي ارائه می دهد و از ابتدای تشخیص تا بازتوانی و بهبود بیمار با وی همراه خواهد بود.

خدماتی که در این مرکز انجام می شود
گروه درمانی بیماران
مبتلا به سرطان (شامل بیماران تحت درمان و بیماران بهبود یافته ) در راستای تحلیل چالش های درونی بیماران بهبود و افزایش سطح کیفیت زندگی آنان به مدت دو سال است که در مرکز مهر رضوی به صورت جلسات هفتگی برگزار می گردد.این جلسات هر هفته توسط کارشناس ارشد روان شناسی (خانم هوشیار) و به صورت ماهیانه متخصص روانپزشک (آقای دکتر عقیلیان) مدیریت می گردد.
فصول مباحث مطرح شده در این جلسات تا کنون شامل: 1- ماهیت سرطان 2- بیماری سرطان از دریچه نگاه بیماران 3- بیماری سرطان از دریچه نگاه اطرافیان بیماران 4- مراحل پذیرش بیماری 5- آموزش مهارت های مورد نیاز برای شروع زندگی جدید 6- تکنیک های کنترل و کاهش استرس و خشم 7- تحلیل باور بیماران نسبت به خود و دنیای پیرامون 8- ارزیابی باورها و کنترل افکار منفی 9- راهبردهای حل مسئله 10- آموزش نگاه بدون قضاوت 11 - افزایش اعتماد به نفس

خانواده درمانی
بیماران در تعامل نزدیک با افراد خانواده خود می باشند و نحوه برخورد و قضاوت در مورد بیماری و عکس العمل به واکنشهای عاطفی بیماران نقش به سزایی در خودباوری و روند مثبت درمان دارد. در این راستا خانواده بیماران به صورت ماهیانه در جلساتی به گفتمان و تبادل نظر پیرامون بیمارانشان با روانشناس و متخصصین قرار می گیرند.

معنویت درمانی گروهی و فردی بیماران
با هدف ارزش گذاری به کرامت والای انسانی بیماران و بهبود چالش های بعد معنویت و کرامت نفس بیماران مدت 4 ماه است که به صورت فردی و گروهی در مرکز مهر رضوی تحت نظر مشاور معنویت درمانگر (آقای دکتر آزادی) برگزار می گردد تا کنون یک دوره جلسات معنویت درمانی گروهی با عنوان اصلاح ساختار خانواده، ارتباط بیماری با خدا – شیمی درمانی و زیبایی برگزار گردیده است.

هنر درمانی
جهت بیمارانی که از ایجاد ارتباط کلامی امتناع می ورزند حضور در جلسات هنر درمانی و برقراری ارتباط با بیماران در قالب شعر ، خط، نقاشی یا حتی بازی با مشاور خود ارتباط برقرار می نمایند.

ورزش درمانی بیماران
با هدف بهبود نقص حرکتی بیماران پس از عمل و درمان و بازگرداندن قوای جسمی و ارتقاء فعالیت های حرکتی بیماران 3 روز در هفته در باشگاه ورزشی تحت قرارداد با بیمارستان تحت نظر کارشناس ارشد طب فیزیکی به صورت گروهی برگزار می گردد.

شرکت در فعالیت های تفریحی گروهی
ایجاد روحیه شاد و مفرح برای بیماران با برگزاری جشن ها و مراسم دورهمی و بازدیدها و پخش فیلم به مناسبت های مختلف از جمله اعیاد از جمله فعالیت های مرکز می باشد.

ارتباط بیماران در فضای مجازی
با ایجاد گروه تلگرامی با بیماران آموزش و اطلاع رسانی در این فضا انجام می پذیرد.جهت شرکت در جلسات و کلاس های مذکور بیماران محترم می بایست ضمن مراجعه حضوری و فردی و تشکیل پرونده در لیست مددجویان مرتبط قرار گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 05136002798-05136002794 تماس حاصل فرمائید.

غربالگری
در اين مركز انواع تست هاي غربالگري براي تشخيص عوامل خطر زاي سرطان و يا تشخيص زودرس سرطان با هدف پيشگيري از سرطان انجام خواهد گرديد.

چاپ مقالات و پوستر
مرتبط با پيشگيري و تشخيص سريع سرطان در روزنامه ها ونشریات مختلف جهت افزایش سطح آگاهی افراد جامعه

تکمیل فرم اولیه پذیرش و انجام كليه اقدامات اوليه تشخيصي
معاينه و تصميم گيري در مورد بيمار در يك تيم درماني شامل كليه متخصصين مربوطه
انجام مراحل درماني و پيشگيري بيمار توسط تيم مراقبين مركز سرطان رضوي
حمايت روحي-رواني بيمار و مراقبت هاي پس از درمان
برگزاری کارگاه های آموزشی
مشاوره روانشناسی
مشاوره تغذیه(رژیم درمانی)
کلینیک دردخدمات گروهی این مرکز در حال حاضر بصورت رایگان انجام می شود.